آی تی و فناوری

ایلان ماسک برای ارائه خدمات اینترنت استارلینک در هند مجوز می‌گیرد

اینترنت استارلینک

ایلان ماسک

ایلان ماسک برای ارائه خدمات اینترنت استارلینک در هند مجوز می‌گیرد

ایلان ماسک مدیر شرکت اسپیس ایکس اعلام کرد با توجه به مخالفت دولت هند با ارائه خدمات اینترنت ماهواره‌ای این شرکت بدین منظور مجوزهای لازم را اخذ خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، بخش اینترنت ماهواره‌ای شرکت اسپیس ایکس متعلق به ایلان ماسک، اوایل سال آینده برای دریافت مجوز تجاری در هند به منظور ارائه خدمات پهنای باند و سایر خدمات اقدام خواهد کرد.

سانجی بهارگاوا، مدیر کشوری استارلینک اسپیس ایکس در هند، در پستی در لینکدین گفت: امیدواریم تا تاریخ ۳۱ ژانویه ۲۰۲۲ یا قبل از آن برای دریافت مجوز تجاری درخواست ارائه کنیم؛ مگر اینکه به یک مانع بزرگ برخورد کنیم.
ایلان ماسک

ایلان ماسک

اگر استارلینک بتواند خدمات خود را تا آوریل ارائه کند، قصد دارد تا دسامبر ۲۰۲۲ دویست هزار دستگاه فنی مورد نیاز برای دریافت این خدمات را در هند عرضه کند. این شرکت قبلاً گفته بود انتظار دارد ۸۰ درصد از این دستگاه‌ها در مناطق روستایی هند نصب شوند.

استارلینک تنها یکی از شرکت‌هایی است که ماهواره‌های کوچک را به عنوان بخشی از شبکه مداری در پایین جو زمین برای ارائه خدمات اینترنت پهن باند سریع در سراسر جهان به فضا پرتاب می‌کنند.

این شرکت‌ها بر مناطق دورافتاده‌ای تمرکز کرده اند که زیرساخت‌های اینترنت زمینی در آنها به خوبی در دسترس نیست. از جمله رقبای استارلینک می‌توان به آمازون و وان وب اشاره کرد. استارلینک تا به حال بیش از ۵۰۰۰ سفارش فروش تجهیزات اینترنت ماهواره‌ای دریافت کرده است.

منبع :خبرگزاری مهر

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *